O firmie

PLUM projektuje i produkuje elektronikę przemysłową. Posiada rozbudowany Dział Badawczo–Rozwojowy, gdzie wśród ponad 330 pracowników, ponad 70 to specjaliści z zakresu elektroniki, mechaniki, informatyki, wzornictwa przemysłowego. Jako jeden z niewielu polskich producentów elektroniki przemysłowej firma posiada Zintegrowany System Zarządzania. Jest on jednym z istotnych elementów przemyślanej strategii działań, mającej na celu zaspokajanie potrzeb Klientów oraz dbałości o zdrowie i środowisko. W związku z tym produkty firmy powstają w warunkach pełnego nadzoru.

Rozwój i innowacyjność

W PLUM są tworzone rozwiązania bezpieczne, redukujące koszty oraz spełniające wszelkie wymagane normy europejskie. Dzięki analizie potrzeb Użytkowników produkowane rozwiązania wyróżniają się komfortem obsługi, nowoczesnym wzornictwem. Na etapie projektowania urządzenia są badane w laboratoriach PLUM:  Akredytowanym, Kompatybilności Elektromagnetycznej, Techniki Grzewczej, Wentylacji Pożarowej i Akustyki, co zapewnia najwyższą jakość urządzeń i ich niezawodność.
Poprzez stały kontakt ze światem nauki, PLUM tworzy rozwiązania ustanawiając nowe standardy jakości urządzeń i osiąga znaczną przewagę konkurencyjną w budowaniu własnego potencjału i stale podnosi efektywność procesów projektowania i produkcji.

Nasza historia

Historia firmy PLUM rozpoczęła się w 1986 roku, a wysoka jakość, będąca wyznacznikiem PLUM, została doceniona już w 1990 roku. Wówczas firma jako pierwsza w Polsce otrzymała certyfikat Polskiego Komitetu Normalizacji, Miar i Jakości dla elektronicznego przelicznika sieciowego.
Dzisiaj pierwsze urządzenia PLUM wypełniają gabloty Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego w Krośnie, co jest potwierdzeniem rangi Firmy, ale przede wszystkim cenności produktów i ponadczasowych rozwiązań PLUM.