MacBAT 5

Bateryjny przelicznik objętości gazu ze zintegrowanym modemem GSM. Realizuje korekcję objętości na warunki bazowe z gazomierza rotorowego, turbinowego oraz ultradźwiękowego.

Pełna telemetria

Jeden przelicznik działający jako pełny zestaw telemetryczny gotowy do pracy w sieci 2G, 3G bądź 4G zaraz po prostej i szybkiej konfiguracji.

Wykresy graficzne

Konfigurowalne wykresy graficzne wyświetlające wybrany zarejestrowany parametr w określonym czasie na ekranie głównym.

Kompleksowe rozwiązanie

Kompleksowe rozwiązanie dla wszystkich rodzaju gazomierzy dzięki różnorodności wejść impulsowych oraz wejść cyfrowych do enkoderów gazomierza.

Opis

Przelicznik objętości gazu MacBAT 5 to najnowsze rozwiązanie produkowane firmy PLUM. Przelicznik MacBAT 5 posiada certyfikat ATEX i MID. Różnorodność wejść impulsowych sprawia, że przelicznik jest kompatybilny z większością dostępnych na rynku gazomierzy. Posiada podwójne wejścia LF, HF, Encoder SCR i NAMUR. Przelicznik zapewnia możliwość wstecznego wykrywania przepływu gazu za pomocą dwóch wejść LF. Możliwość doposażenia przelicznika w dowolnym momencie w dodatkowy czujnik nadciśnienia. Konfiguracji przelicznika można dokonać przy użyciu telefonu z interfejsem NFC. Przelicznik zasilany jest ze standardowych baterii dostępnych na rynku, które można wymienić już w zerowej strefie zagrożenia wybuchem. Współczynnik ściśliwości gazu obliczany jest przy użyciu algorytmów SGERG-88, AGA8-92DC, AGA8-G1, AGA8-G2, AGA NX-19 mod lub przez stałą wartość względnego współczynnika konwersji. MacBAT 5 współpracuje z modułami rozszerzeń EM-1 i EM-2, które rozszerzają funkcjonalność przelicznika o dodatkowe wyjścia prądowe i przekaźnikowe oraz wejścia sygnalizacyjne NAMUR.

Wsparcie techniczne

Marcin Zabielski

Inżynier Serwisu

Tel. kom. 691 521 693, 85 749 71 19

E-mail:

marcin.zabielski@plum.pl

Dariusz Olechno

Inżynier Serwisu

Tel. kom. 697 772 452, 85 749 71 34

E-mail:

dariusz.olechno@plum.pl

Akcesoria

Optobtex

OptoBTEx

Głowica optyczna z nadajnikiem Bluetooth, zgodna z normą IEC 62056-21, służąca do konfiguracji i odczytu danych z urządzeń wyposażonych w optyczny port transmisji.

INT_S3

INT-S3

Jednokanałowy interfejs transmisyjno-zasilający separujący urządzenia ze strefy Ex.

PLUMreader

PlumREADER

Program przetwarza dane pomiarowe z urządzeń takich jak przeliczniki objętości, rejestratory.

Confit

ConfIT!

Program na komputery PC do konfiguracji i diagnostyki urządzeń PLUM.